üst logo yanı
Azerbaycan heyeti Safranbolu’da
Haber yazı detay içi

2019 yılında Dünya Miras Listesine dahil edilen Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Turizm Ajansına bağlı "Yukhan Bash" Ulusal Tarihi-Mimarlık Koruma Alanı Han Sarayı ile birlikte Seki'nin Tarihi Merkezinde koruma amaçlı yapılacak çalışmalar ile ilgili Belediye Başkanı Elif Köse’yi ziyaret eden heyet tarihi alanları koruma çalışmalarından notlar aldı.
Azerbaycan'dan gelen Müslüm İmranlı, Leyla Musayeva ve Elçin Kerimov’u Tarihi Çarşı Belediye Binasında konuk eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, kentin tarihi ve çalışmalar hakkında bilgiler verirken, burada İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından da bir slayt gösterisi yapıldı.
Konuklar daha sonra İmar ve Şehircilik Müdürü Başak Dökmeci, Müdürlük personeli ve Dış İlişkiler Sorumlusu Mert Çevik eşliğinde ilçemizde yapılan restorasyon ve diğer çalışmaları yerinde incelediler.
Ziyaret sonrası kısa bir açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Gerçekleştirdiğimiz çalışmaların örnek alınması bizleri mutlu ediyor. Azerbaycan’dan gelen misafirlerimize korumada bir marka olan Safranbolu’muzda elimizden geldiğince destek vermeye gayret edeceğiz” dedi.


Büyük Reklam Alanı
Haber Yazı Detay Alt Kısım Reklam Alanı

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

sidebar en üst

Reklam

Sidebar orta kısım
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İkinci