Kupa mobilya
 İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ'dan Öğretmenler Günü Mesajı
Haber yazı detay içi

Dünyanın en kadim ve kutsallık atfedilen, mesleklerinden olan öğretmenlik; her zaman bilginin üretilmesi ve geliştirilmesi, yarınlara aktarılması, bütün mesleklerin ortaya çıkmasında gelişmesinde ve dallara ayrılmasında, insanlığa hizmet noktasında hep lokomotif görevi görmüştür.

Beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensuplarıyız. Biliyoruz ki milli ve manevi değerlerimize bağlılığın artırılması eğitimle gerçekleşecektir.

Değerleri Meslektaşlarım,

Bizlere emanet edilen yavrularımızı çalışkan, vicdanının sesini dinleyen, haktan, doğrudan yana; bize, bizim olana yabancılaşmayan, maziden aldığı güçle geleceğin ışığını özleyen birer fert olarak yetiştirmenin şeref ve gururunu yaşamaktayız.

Bu şuur ile Karabük Eğitim Ailesi olarak geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı, üreten, paylaşan, sorgulayan fikirlerini saygı çerçevesinde tartışabilen, bilim ve teknolojide geleceğe yön veren,  değerlerine sahip çıkan, vatanını ve milletini seven bireyler olarak yetişmesi noktasında bütün gayretimizle çalışma ve üretme çabası içindeyiz.

Dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceğiz.

Bu bağlamda Türkiye Yüzyılı şiarıyla Karabük Eğitim Camiası olarak Türkiye Cumhuriyetimizin gücüne güç katarak Milletimizin alî hedeflerine koşmanın gururunu yaşamaktayız.

Bu düşünceler ile; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit öğretmenlerimizi ve ebediyete irtihal eden meslektaşlarımızı rahmet ve minnetle anarken, hizmetlerinin sonunda emekli olan, eğitim ailemize yeni katılan ve halen bu kıymetli görevi yürüten  bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyor sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.


Büyük Reklam Alanı
Haber Yazı Detay Alt Kısım Reklam Alanı

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

sidebar alt kısım ilk reklam

Reklam

sidebar alt kısım ikinci reklam
sidebar alt ikiliden ilki
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İkinci