üst logo yanı
KARDERFED içerisinde altın bulunan lokum dağıttı
Haber yazı detay içi

5 bin adet dağıtılan lokumun arasında içinde 1 gram altın bulunan lokumları seçen şanslı vatandaşlar büyük heyecan yaşadı.

Karabük Dernekler Federasyonu (KARDERFED) Genel Başkanı Cevdet Akay ve ekibi tarafından organize edilen Karabük Valiliğininde desteklediği, İlçe Belediyeleri, KARDEMİR gibi şehrin öncü firmalarınında yer alacağı Karabük Tanıtım Günleri öncesi geleneksel hale getirilen altınlı lokum etkinliği düzenledi.

Vatandaşlara dağıtmak üzere Eminönü Meydanı'na kurulan stantta 5 bin adet, içinde 10 tane gram altın olan Safranbolu lokumu dağıtıldı. 1 gramlık 10 adet altın ve safran otu rastgele lokum paketlerinin içine yerleştirildi.

Eminönü Meydanı'nda bulunan vatandaşlar standın başına gelerek lokumlardan aldı. Şanslı kişiler, içinde 1 gram altın bulunan lokumları bularak yaşadıkları sevinci dile getirdi.

Kökçü; "Hem kültürümüzü hem
yaşantımızı dünyaya tanıtacağız"

Karabük Dernekler Federasyonu Başkanvekili Hilmi Kömü, "İstanbul'daki Karabüklü hemşehrilerimizin dikkatini çekmek için Eminönü'nde lokum, altın, safran 3'ünü 1 arada dağıtacağız. 8-11 Eylül tarihlerinde Maltepe Günlerini yapacağız. Tarihimizin, kültürümüzün tanıtımı için Karabük'teki esnaflarımızı İstanbul'a getiriyoruz. Tarihi açıdan dünyanın en tarihi olan merkezi İstanbul'dur. Hem kültürümüzü hem yaşantımızı dünyaya tanıtacağız. Tarihi Çarşısı, Mısır Çarşısı, Yeni Camii bunu değerlendireceğiz. 20 gram safran, 10 gram altın olacak. 5 bin lokum burada dağıtacağız. Açılış günü 8 Eylül'de de 5 bin lokumu ve 5 altını Maltepe'de dağıtacağız. Geçen yıl altınların hepsi dağıtıldı. Hepsini veriyoruz vatandaşa. Kesinlikle taraf tutma imkanımız yok. Öyle bir durumda olamaz. Vatandaşımız gelip buradan lokumunu alıyor. Kimine evde çıkıyor kimine burada çıkıyor" dedi."


haber içi alt reklam

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

sidebar en üst

Reklam

Sidebar orta kısım
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İkinci